Ułatwienia dostępu

  • 19-LECIE

    Ostatnio świętowaliśmy 19-lecie istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie.

    ... czytaj dalej
  • NASZA HISTORIA

    Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyk" w Gościnie z dniem 1 września 2015 r. na mocy uchwały nr XI/67/15 Rady Miejskiej w Gościnie z dnia 30 czerwca 2015r. w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Gościnie działa jako samodzielna jednostka organizacyjna.

    ... czytaj dalej
  • JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ?

    Jeśli chcesz ubiegać się o skierowanie na pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie zajrzyj do zakładki "Zasady przyjęcia". Uzyskasz tam wszelkie informacje dotyczące wymaganych dokumentów.

    ... czytaj dalej

W związku z tym, iż w dalszym ciągu zajęcia w ŚDS zostają zawieszone, nie mamy możliwości prowadzenia terapii w formie stacjonarnej. Nasi podopieczni nie pozostali bez wsparcia - pracujemy zdalnie.

 

Uczestnicy "Promyka" drogą pocztową lub poprzez opiekunów na bieżąco dostają od nas materiały do terapii, którą realizują w bezpiecznych warunkach w domu. Wśród dosyłanej uczestnikom korespondencji znajdują się materiały do zajęć dydaktycznych, plastycznych, arteterapii oraz biblioterapii. Są też ciekawe przepisy kulinarne, propozycje zajęć do terapii ruchowej oraz treningu umiejętności spędzania wolnego czasu.

Pozostajemy w stałym kontakcie telefonicznym z naszymi uczestnikami oraz ich rodzinami, opiekunami. Pytamy naszych podopiecznych o stan zdrowia, potrzeby, pomagamy w dostępie do niezbędnych świadczeń zdrowotnych (rejestracje wizyt, pomoc w zdobyciu e-recepty, wsparcie w zakresie treningu lekowego). Zapewniamy poradnictwo psychologiczne, socjalne i terapeutyczne (tele-terapia z psychologiem, pedagogiem, terapeutą zajęciowym oraz pracownikiem socjalnym).

W tym miesiącu nasi podopieczni otrzymali materiały do terapii o tematyce Świąt Bożego Narodzenia. Dbamy aby nasi uczestnicy utrwalali umiejętności z zakresu czytania i pisania, dlatego też w okresie przedświątecznym wysyłamy: krótkie informacje na temat Świąt Bożego Narodzenia, wigilijne przepisy kulinarne, tradycje wigilijne, teksty kolęd i pastorałek, krzyżówki, rebusy, zagadki. Aby nasi podopieczni nie zapomnieli o treningu umiejętności spędzania wolnego czasu wysłano im materiały dostosowane do ich zainteresowań, uzdolnień i hobby m.in. układanki, puzzle, kolorowanki, krzyżówki. W pracowni kulinarnej Pan Roland wypiekł cudne pierniczki o różnych kształtach. Mają one za zadanie posłużyć uczestnikom do ręcznego zdobienia.

W ramach pracy w pracowni plastycznej przygotowaliśmy dla naszych uczestników ręcznie zdobione kartki świąteczne, które z pewności umilą im święta.

Pamiętamy również o rocznicy urodzin naszych uczestników. W tym miesiącu kolejny jubileusz urodzin obchodzą pan Ryszard i pan Sylwester- unikatowe kartki z życzeniami już zostały wysłane.

Nasi podopieczni systematycznie dosyłają nam prace, wykonane w domu w ramach terapii. Cieszymy się niezmiernie, że nasi podopieczni kontynuują terapię i korzystają z dosyłanych materiałów. iż czas spędzany poza ośrodkiem wykorzystany jest na treningi.

Anna Kindermann