Ułatwienia dostępu

 • 19-LECIE

  Ostatnio świętowaliśmy 19-lecie istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie.

  ... czytaj dalej
 • NASZA HISTORIA

  Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyk" w Gościnie z dniem 1 września 2015 r. na mocy uchwały nr XI/67/15 Rady Miejskiej w Gościnie z dnia 30 czerwca 2015r. w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Gościnie działa jako samodzielna jednostka organizacyjna.

  ... czytaj dalej
 • JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ?

  Jeśli chcesz ubiegać się o skierowanie na pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy "Promyk" w Gościnie zajrzyj do zakładki "Zasady przyjęcia". Uzyskasz tam wszelkie informacje dotyczące wymaganych dokumentów.

  ... czytaj dalej

Święta Wielkanocne tuż tuż...

Święta Wielkancone zbliżają się do nas wielkimi krokami, dlatego realizując Plan Pracy na Rok Terapeutyczny 2023 przygotowujemy się do Wielkanocy. W ramach zajęć z zakresu biblioterapii i muzykoterapii Uczestnicy przygotowują się do wystepu wielkanocnego pn. "Wielkonoc - śladem wybitnych polskich twórców"- tradycja Wielkanocy w nawiązaniu do biografii i dzieł patronów roku 2023." Podczas zajęć z teatroterapii Uczestnicy uczą się tekstu scenariusza, recytują wiersze i śpiewają autorską piosenkę pt."Wielkanoc to piękny czas.". Na zajęciach plastycznych Uczestnicy przygotowują zaproszenia, kartki świąteczne oraz ozdoby wielkanocne, które posłużą nam do dekorcji stołów i sali. W pracowni kulinarnej podopieczni zapoznają się ze staropolskimi recepturami, które wykorzystają podczas zajeć kulinarnych, przygotowując wielkanocne specjały.


Obchody "Dnia Kobiet" i "Dnia Mężczyzn"

8 marca Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy "Promyk" świętowli Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. Na obchody tego wyjątkowego dnia zostali zaproszeni pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gościnie. Podopieczni do tej wizyty przygotowywali się od dłuższego czasu. Na zajęciach plastycznych zostały wykonane makramowe zawieszki do kluczy oraz drewniane breloczki ozdobione metodą decoupage, które podarowaliśmy paniom i panom. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku w postaci zdrowego deseru z chia oraz słodkiego ciasta karpatkowego. Wszystkie pyszności przygotowano na treningu kulinarnym. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.


Międzynarodowy Dzień Lasów

23 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów w Środowiskowym Domu Samopomocy "Promyk" odbyło się spotkanie ze Specjalistą Służby Leśnej - panem Adamem i panią Katarzyną z Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe Nadleśnictwa Gościno. Uczestnicy dowiedzieli się, jak wygląda praca leśnika, jakie korzyści czerpiemy z lasu oraz jak dbać o przyrodę. Nasi goście przekazali nam wiele cennych i ciekawych informacji o lesie i jego mieszkańcach oraz zdradzili tajniki swej pracy. Uczestnicy mieli niebywałą okazję poczuć zapach lasu i bliskość przyrody...


Celebrowanie urodzin Uczestników

Przez cały rok pamiętamy o urodzinach naszych podopiecznych. Podczas zajęć kulturalno - oświatowych celebrowaliśmy urodziny pani Ireny. Solenizantce odśpiewaliśmy huczne sto lat, podarowaliśmy kartki urodzinowe wykonane przez Uczestników podczas zajęć plastycznych. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, przy którym świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień.


Kolejny sukces naszego Uczestnika

Nasz Uczestnik pan Sylwester Pac w tym roku ukończył edukację w Szkole Policealnej Bezpieczeństwa i Higieny Pracy ŻAK Kołobrzeg, uzyskując świadectwo ukończenia szkoły policealnej. Przypomijmy, że Uczestnik w ubiegłym roku również ukończył szkołę policealną, uzyskując Dyplom Zawodowy i kwalifikacje w zawodzie: Opiekun Medyczny. Serdecznie GRATULUJEMY!


Trening czyni mistrza

Idąc śladem znanego nam przysłowia "Trening czyni mistrza'" prowadzimy w naszym ośodku wsparcia różnorodne formy terapii poprzez treningi indywidualne i grupowe, tym samym realizując Plan Pracy na Rok Terapeutyczny 2023. Praca w "Promyku" realizowana jest w pracowniach: plastycznej, komputerowej i kulinarnej. Prowadzimy m.in.: trening funkcjonowania w życiu codziennym, trening umiejętności interpersonalnych i rozwiązywnia problemów, trening umiejętności komunikacyjnych oraz trening umiejętności spędzania wolnego czasu. W ŚDS "Promyk" prowadzone jest również poradnictwo psychologiczne z panem Remigiuszem Paprockim. Konsultacje z psychologiem odbywają się indywidualnie i grupowo. Ponadto w ośrodku odbywa się różnorodna terapia ruchowa, poprzez codzienną gimnastykę, cykliczne zajęcia z fizjoterapeutą oraz spacery.


Kurs komputerowy w ŚDS "Promyk" dobiegł końca

10 marca 2023 r. Uczestnicy "Promyka" ukończyli bezpłatny kurs komputerowy realizowany przez "Zachodniopomorską Akademię Kompetencji Komputerowych", sfinansowany z funduszy Unii Europejskiej. Podczas Kursu Uczestnicy mieli okazję wykazać się poznanymi dotąd umiejętnościami. Podczas cyklu 60 spotkań na zajęciach praktycznych Uczestnicy w przyjaznej atmosferze pod okiem instruktora - Pana Bartosza Brzeskot poszerzali swoją wiedzę w zakresie obsługi komputera i poruszania się w internecie. Szesnastu Uczestników "Promyka" uzyskało Certyfikat ukończenia Kursu Komputerowego. Serdecznie Gratulujemy!!!.Ten dzień był wyjątkowy. Mieliśmy możliwość zapoznać się z twórczością naszego instruktora - p. Bartosza Brzeskot, który jest również reżyserem, scenarzystą i komikiem.